Neon Klinik

Dental implant uygulamaları son zamanlarda gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Bu durum dental implant uygulamalarına olan ilgiyi arttırmaktadır. Peki, son zamanların popüler bir uygulaması olarak karşımıza çıkan dental implantlar nelerdir? Üst düzeyde bir performans ortaya koymak konusunda iddialı olan dental implantı nasıl yapılır? İşte bu ve benzeri uygulamalara dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Dental implant, çene kemiğinize cerrahi olarak yerleştirilen küçük titanyum aparatlardır. İmplant dişler için çapa görevi görürler ve kolaylıkla yemek yemenize ve konuşmanıza yardımcı olurlar. Diş implantları, eksik dişleri değiştirmek için kullanılabilir veya takma dişleri sabitlemek için kullanılabilir.

Günümüz itibariyle sıklıkla tercih edilen diş implantı üç bölümden oluşmaktadır. Bunlar; bir metal post (implant), bir abutment ve bir taçtır. Abutment, diş eti çizgisinden çıkıntı yapan vida benzeri parça iken, diş ona takıldıktan sonra kuron onu kaplamaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında diş implantının her bir bölümün son derece kritik bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir.

Dental İmplant Nedir, Neden Tercih Edilmektedir?

Diş implantları, eksik dişleri değiştirmenin harika bir yoludur. Genellikle titanyumdan yapılırlar ve zamanla kemikle kaynaştıkları çene kemiğine yerleştirilirler. Bu işlem birkaç ay sürebilir, ancak tamamlandığında diş implantı doğal dişleriniz kadar güçlü olacaktır. Dental implantlar, estetik görsellik konusunda üst düzeyde bir etkiye sahip olduklarından son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Dental implant, yedek dişler için güçlü bir temel sağlamak üzere tasarlanmış yapay köklerdir. Tedavi, implantın doğal bir bağ oluşturacağı ve kemikle bütünleşeceği çene kemiğine cerrahi olarak yerleştirilmesini içermektedir. Bir diş implantı, oksitlenmeyen veya korozyona uğramayan demir dışı bir metal olan titanyumdan yapılmaktadır. Dental implantlar sadece biyolojik olarak uyumlu değil, aynı zamanda mevcut biyolojik olarak en uyumlu restoratif materyaldir.

Dental İmplantlar Nelerdir?

Dental implantlar, çene kemiğine yerleştirilen küçük titanyum tasarımlarıdır. Bu tarz implantlar yedek dişler için yapay kök görevi görmektedir. Böylece dental implantlar kuronları, köprüleri ve kısmi dişleri destekleyebilir. Diş implantları sabit bölümlü protezleri, tam protezleri ve hatta hareketli bölümlü protezleri sabitlemek için kullanılabilir.

Bir diş implantı, bir dişin veya birçok dişin yerini almak için kullanılabilen kalıcı bir uygulamadır. Tek bir diş implantı, tekrar gülümsemeye yönelik güveni yeniden kazanmak için ihtiyacınız olan tek şey olabilir. Tam bir yedek diş kemerini desteklemek için birden fazla diş implantı kullanılabilir ve güzel bir gülümseme ile tam bir rehabilitasyon sağlanır.

12 Ara, 2022

Diş Çekimi Sonrası Yapılması Gerekenler

Diş çekimi sonrası yapılması gerekenler nelerdir? Diş hekiminiz, diş çekildikten sonra ağzınıza nasıl bakacağınız konusunda size tavsiyelerde bulunacaktır. Bu tavsiyeler gerçekleştirilen işlemin türüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Genellikle dişlerinizi günde… Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir