Ortodonti Tedavisi Hakkında

Ortodonti, üst (maksiller) ve alt (mandibular) diş arkları arasında kötü bir ilişki olduğunda ortaya çıkan maloklüzyonların teşhisi, önlenmesi ve tedavisi ile ilgilenen bir diş hekimliği dalıdır. Maloklüzyonlara, dişlerin pozisyonundaki veya gelişimindeki anormallikler (dişlerin yanlış hizalanması), maksiller ve mandibular kemiklerin yapısal değişiklikleri neden olur.

Ortodontinin amacı, çiğneme kasları ile çene eklemlerinde bozukluklara neden olan hem fonksiyonel hem de estetik düzeyde önemli yansımaları olabilen bu anomalileri tedavi etmek ve düzeltmektir.

Ortadonti

Mutlu Gülümsemeler için Neon Klinik.

Randevu Al

Profesyonel Ekibimiz Tarafından Tedavi Olun!

Diş Sağlığı

Diş Sağlığı Ortadontinin bir parçasıdır.

Ortodontik Tedavi Yöntemleri

Ortodonti tedavisi için problemin tipine göre ağız dışından veya içinden uygulanabilecek birçok farklı türde sabit ve hareketli apareyler ve diş telleri tercih edilir. Ortodonti tedavisinde yaygın olarak kullanılan yöntemler şunlardır:

Diş Teli

Diş teli tedavisi, ortodontistlerin diş çapraşıklığını düzeltmek amacıyla direkt olarak dişlerin üst kısmına yerleştirdikleri tel tabanlı cihazlardır. Diş teli halen ortodontik tedavi amacıyla en sık kullanılan yöntemdir.

 

İnvisalign

Invisalign tedavisi yüksek teknolojide üretilen ve kişiye özel hazırlanan bir dizi şeffaf plaklardan oluşmuş bir ortodontik tedavi yöntemidir.

Bu tedavi sayesinde ortodontik tedavi gördüğünüz anlaşılmaz ve sosyal hayatınızda hiçbir kısıtlama olmadan, özgürce gülerek çapraşık dişleriniz düzeltilmiş olur.

Gelişen teknoloji sayesinde invisalign tedavisi ile artık daha karmaşık vakalarda yeterli sonuç elde edilebiliyoruz. Aynı zamanda bazı zor diş hareketlerini elde etmek amacıyla invisalign plaklarını çeşitli mekaniklerle uyumlandırıp başarılı estetik sonuçlar elde etmek artık mümkün.

  • Gülüş tasarımı
  • Diş hekimliği
  • Yüze özel ve ideal bir gülüşü sağlayabilmektir.
  • Sağlıklı dişler için Neon Klinik
433

Hekimlerimiz;