Protetik Diş Tedavileri

Protetik diş tedavisi, genel olarak tedaviye geç kalmış hastalarda başvurulan bir tedavidir. Bu yöntem, kaybedilen dişlerin yerine, ağız bütünlüğünü bozmayacak şekilde, estetik bir görüntüde çeşitli protezler konulması işlemidir. Halk arasında ‘’protez diş tedavisi’’ olarak da bilinen bu uygulama, kişilerin kendini estetik açıdan daha iyi hissetmesine yardımcı olmayı amaçlar. Protetik diş tedavisi ayrıca, kişilere çiğneme ve konuşma fonksiyonlarını geri kazandırarak ağız ve diş sağlığına önemli katkıda bulunur. Protez diş tedavileri yalnızca protez uzmanı olarak bilinen, ‘’prostodontist hekimler’’ tarafından uygulanır. Protez uzmanı hekimler, farklı sebeplerle dişlerin tamamının veya bir kısmının kaybı durumunda boş kalan yerlerin doldurması işini yürütürler. Kişileri sosyal hayattan izole edecek kadar rahatsız eden diş kayıpları, protetik diş tedavileriyle yerine konabilir.

Gülüş Tasarımı

Ağız bakımı denilince akla diş ağrısı, ağız kokusu ve diş kayıpları gibi problemlerin çözümü gelse de günümüzde diş ve diş etlerine bağlı gülüş estetiği de çok önemli bir yere sahiptir. Çürük dişlerin, diş eti hastalıklarının, diş dizilimindeki çapraşıklıkların, anormal renklenmelerin ve diş kayıplarının sonucunda oluşan estetiksel sorunlar, kişilerin sosyal hayatlarını olumsuz olarak etkileyebilir. Bunun yanı sıra öz güven eksikliklerine neden olarak kişilerin toplum içinde gülmekten çekinmeye başlamasına bile yol açabilir.

Zirkonyum

Zirkonyum gülümsemede etkilidir.

Randevu Al

Profesyonel Ekibimiz Tarafından Tedavi Olun!

Diş Sağlığı

Diş Sağlığı Ortadontinin bir parçasıdır.

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum diş kaplama, zirkonyum malzemesi kullanılarak diş yüzeylerine yapılan bir kaplama işlemidir. Zirkonyum kaplama aynı zamanda taç kron (kuron) olarak da bilinir. Genelde çürük dişlerin restorasyonu için kullanılır. Ancak estetik bir gülümsemeye ve beyaz dişlere sahip olmak isteyen kişilere de diş kaplaması yapılır. Ön ve arka dişlerde kullanılabilir. Ön dişlerde kullanıldığında estetik açıdan güzel görünürken, arka dişlerde kullanıldığında sağlamlık açısından bir bütün oluşturur.

Porselen Lamine

  • Porselen çok ince bir tabaka halinde hazırlandığından ışığı geçirmesi ve yansıtması doğal dişe çok yakındır ve bu özelliği sayesinde mükemmel estetik sağlar.
  • Dişinizde sadece, tırnak genişliğinde bir yuva açılması yeterlidir,
  • Hiç bir dişin gereğinden fazla kesilmesine (küçültülmesine) gerek kalmaz,
  • Porselen yüzeyleri son derece pürüzsüz olacağı için sigara ve benzeri sebeplerden kaynaklanan lekelenmeleri ve diş taşı oluşumlarını minimuma indirir.
  • Aşınmaya karşı direnci yüksektir.

 

Emax Lamine

Emax lamine ön dişler için kullanılan bir kaplama çeşididir. Estetik görünüşün sağlanması için yapılan bu işlemde emax isimli ince yapılı bir porselen kullanılır. Bu porselenin dış kısmı geçirgendir ve şekil bozukluğu bulunan ön dişlerde kullanılarak dişlerin güzel bir görünüme kavuşması sağlanabilir. Ön dişlerinizden şikayetçiyseniz emax lamine işlemi için randevu alarak şikayetinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Hareketli Protezler

Hareketli protez, hasta tarafından takılıp çıkartılabilen ve eksik dişlerin yerini tutan yapay bir aygıt demektir. Kişinin estetik ve fonksiyonel ihtiyaçlarını, tedavi ve rehabilite etmek arayışına cevap verirken sağlıkla sanatı birleştirir.

Doğal dişlerin tamamının olmadığı vakalarda total protez; bazı ana dişlerin var olduğu vakalarda parsiyel protez; ana dişlerin tümünün çekilmesi gereken durumlarda, hasta dişsiz kalmak istemezse immediat protez ve ağızda var olan birkaç doğal diş veya kök üzerine, diş hekiminin yapacağı bazı özel hazırlıkları takiben uygulanan diş üstü protez olmak üzere dört çeşittir.

  • Gülüş tasarımı
  • Diş Hekimliği
  • Yüze özel ve ideal bir gülüşü sağlayabilmektir
  • Sağlıklı dişler için Neon Klinik
...

Hekimlerimiz;