Restoratif diş tedavisi nedir?

Estetik açıdan güzel bir gülümseme sağlamak için, uygulanan tedavi şekline “Restoratif Diş Tedavisi” adı verilmektedir.  Her insanın bir takım kişisel estetik beklentileri bulunmaktadır. Estetik niteliklerin yanı sıra, sağlık ve doğallık ile birleştiğinde ortaya olumlu bir görüntü çıkmaktadır. Dişler arasındaki dizilim ve görünüm, dişleri çevreleyen yumuşak dokunun yapısı, hastanın yüz görünümündeki karakteristik yapı bir bütün oluşturmaktadır. Bu nedenle, yüz hatlarına uyum sağlayan detaylarla ilişkili olarak, diş hekimi ve teknisyenlerin titiz çalışmaları sonucunda doğal ve güzel bir görünüm hedeflenmektedir. Diş yapısının istenen nitelikleri kazanması, diş rengi, diş taşlarının giderilmesi, yüzey temizliği Restoratif Diş Tedavisi’nin önemli unsurlarıdır. Bu nedenle uygulama uzman diş hekimi ve deneyimli teknisyenler yönetiminde gerçekleştirilmelidir.

Estetik Dolgu

Estetik dolgu maddeleri son derece doğal bir görünüm sağladığı dolgu türlerinden biridir. Kompozit dolgu olarak da adlandırılır. Hastanın diş rengine göre ayarlanan malzemeler ile diş dolgusu uygulanır. Bu nedenle dolguları doğal diş minesinden ayırt etmek imkansızdır. Dolgunun rengi tamamen kişinin kendi diş rengine uyarlanır ve dolgunun sınırı net değildir. Bu uygulama dişlere ve gülümsemeye güzel bir görünüm kazandırır. Bir anlamda bu dolgunun dışarıdan çıplak gözle anlaşılmayacağı söylenebilir.

Diş Beyazlatma

Hollywood Gülümsemesi için Diş Beyazlatmanızı Neon Klinik'te yaptırın!

Randevu Al

Profesyonel Ekibimiz Tarafından Tedavi Olun!

Diş Sağlığı

Diş Sağlığı Beyazlığın bir parçasıdır.

İnlay Onlay Overlay restorasyonlar

Geleneksel dolgu malzemeleri ile restore edilemeyecek diş çürükleri ve defektleriniz ağız içinden alınan bir ölçü ile kristalize porselen malzemesinden kazınıp ağız içine uygulanmasıdır.

– Düşme ihtimali yoktur.
– Daha az krılgandır
– Renklenme olmaz
– Koku yapmaz
– Dişlerinizdeki doku kaybı minumumdur
– Daha estetiktir
– Ağız dışında hazırlandığı için daha hassas bir tekniktir.

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, özel alet ve ürünler kullanılarak dişlerdeki renklenmelerin önemli ölçüde azaltılmasını, dişlerin daha beyaz ve homojen renk yapısına getirilmesini sağlayan estetik bir tedavidir. Bu işlemde hidrojen peroksit (H2O2) maddesi kilit bir rol oynar. Diş beyazlatma yöntemleri şunlardır:

  • Beyaz Gülüşler
  • Temiz ve Parlak Dişler
  • Sağlıklı Diş Bakımı
  • Neon Klinik Güvencesiyle
mmkkmmk

Hekimler;